Чи варто вчитися на програміста?

04.05.2017

програмістХто такий програміст?

Програміст – це фахівець в галузі інформаційних технологій, який займається розробкою програмного забезпечення за допомогою написання комп’ютерного коду певною мовою програмування. Наприклад, такі програми, як Google Chrome, Skype, Photoshop і т.д. – були написані саме програмістами, не варто плутати їх з комп’ютерними спеціалістами (займаються обслуговуванням комп’ютерних систем і мереж) і марно прищеплювати програмісту функції, які не входять до кола його навичок і знань.

Якими якостями повинен володіти програміст?

По-перше, зосередженість і уважність – цими основними якостями повинен володіти майбутній програміст, оскільки довга робота перед монітором комп’ютера може підійти не кожному, а уважність, в свою чергу, дуже важлива, щоб уникнути великої кількості помилок при написанні програми. Тут важливо завжди переглядати код, який тільки що був набраний на клавіатурі, на наявність помилок. До речі, найпоширенішою помилкою є пропуск «крапки з комою». Також програміст повинен володіти якостями систематичного мислення і комунікабельністю, для роботи в команді.

Які наукові дисципліни вивчає програміст?

Алгоритми і структури даних, Бази даних, Конструювання ПЗ, Організація комп’ютерних мереж, Архітектура та проектування ПО, Математичний аналіз, Математична логіка, Веб-розробка, Основи програмної інженерії, Інструментальні засоби, Основи маркетингу і економіки, Лінійна алгебра і аналітична геометрія, Об’єктно орієнтоване програмування, Архітектура комп’ютера.

Де і ким може працювати програміст?

Програміст – це універсальний солдат, який може частково заміщати «комп’ютерщика», якщо в цьому виникає така необхідність. А все це завдяки тому, що програміст вивчає безліч комп’ютерних наук крім програмної інженерії, як профільної науки. У свою чергу, для того, щоб комп’ютерщику «пересісти» на місце програміста, буде потрібно якийсь час, щоб розібратися в специфіці його роботи і дещо змінити свою кваліфікацію. На ринку праці України програмісти не перебувають в надлишку, як, наприклад, економісти, юристи і менеджери. Навпаки, великі і молоді фірми з радістю візьмуть на роботу молодого фахівця без досвіду роботи, та ще й на непогану заробітну плату. У програміста є багато варіантів, в якій сфері він може працювати: ігрова сфера, веб-розробка, тестування ПО, розробка та адміністрування баз даних, мережеві технології, серверні технології та технічна підтримка.

Протипоказання або мінуси роботи програмістом:

• Сидяча робота за комп’ютером, як наслідок – погіршення зору, слабкість хребта і в’ялість м’язів;
  • Робота може бути нудною, оскільки час від часу доведеться виконувати рутинні завдання;
  • Великі обсяги роботи. Здебільшого, спеціальність програміста пов’язана з тривалою клопіткою працею, коли доводиться працювати з великими масивами даних і колосальними обсягами інформації.

Джерело: http://www.sensus.org.ua/stoit-li-uchitsya-na-programmista/