Розробки кафедри приладів та контрольно-вимірювальних систем для космічної галузі

19.12.2016

Фахівцями кафедри приладів та контрольно-вимірювальних систем та НДЛ «Інформаційних технологій та інтелектуальних систем», що діє при кафедрі під керівництвом д.т.н., проф. Паламара М.І. успішно виконано дослідно-конструкторську роботу з розробки системи керування 5-метровою антенною станцією «Кристал 5М» для прийому інформації від низькоорбітальних супутників дистанційного зондування Землі (ДЗЗ). Проект виконано за замовленням Укроборонпрому для заміни застарілого обладнання, створеного ще за період військово-промислового комплексу СРСР. Зараз завершується дослідна експлуатація системи в Центрі прийому спеціальної інформації та контролю навігаційного поля (ЦПОСІ і КНП), що є підрозділом Держаного космічного агентства України.

Робота виконувалась в рамках Загальнодержавної цільової програми космічної діяльності України до 2022 року яка передбачає запуск супутників ДЗЗ «Січ-2-1» та «Січ-2М», а також прийом інформації від Європейських супутників згідно міжнародних космічних програм.

antena1

Після успішної здачі роботи комісії (проф. Паламар М.І., к.т.н. Стреміцький М.О., Пастернак Ю.В., к.т.н. Чайковський А.В.)Після успішної здачі роботи комісії (проф. Паламар М.І., к.т.н. Стреміцький М.О., Пастернак Ю.В., к.т.н. Чайковський А.В.)

Разом з державною комісією з прийому станції в експлуатаціюРазом з державною комісією з прийому станції в експлуатацію.

Зараз колектив виконує нове замовлення космічного агенства України зі створення системи управління ще складнішою 12-метровою антенною станцією ТНА-57.

Новий об’єкт керування – 12-метрова антенна станція ТНА-57Новий об’єкт керування – 12-метрова антенна станція ТНА-57.

М.І. Паламар, д.т.н., проф., зав. каф. приладів та контрольно-вимірювальних систем, керівник науково-дослідної лабораторії «Інформаційних технологій та інтелектуальних систем».

13.12.16 р.