Навіщо потрібна освіта?

11.05.2017 

Kafedra_PV

освітаОсвіта – це процес отримання інформації та навичок, необхідних для створення фундаменту, який знадобиться в житті. Право на нього гарантує наша конституція. Освіта буває як загальною, так і професійною.

Професійну освіту можуть дати коледжі, училища, технікуми, вузи. Людина отримує базові знання з різних предметів під час навчання в школі, але рівень цих знань не може вказувати на її грамотність, освіченість. Цього просто недостатньо для того, щоб вас назвали «висококласний фахівець» в майбутньому.

Через високий рівень розвитку науки і техніки, збільшення обсягу інформації, людина змушена прагнути до отримання знань, які необхідні для того, щоб впоратися з новинками в тій чи іншій сфери діяльності. Тобто, тільки завдяки знанням, отриманим в вузі, ми можемо отримати можливість стати професіоналами своєї справи, свого ремесла. Завдяки вищій освіті ми не тільки отримуємо необхідні знання, а й стаємо володарями не менш значимих навичок. Закінчивши навчання в вузах, ми несемо в собі додаткову інформацію в різних областях, заслужено вважаючи себе по-справжньому освіченими людьми. Будучи студентом, людина здобуває інформацію, шукає необхідні для роботи джерела знань, обробляє і аналізує цю інформацію.

Багато хто прагне отримати кілька дипломів про вищу освіту, освоюючи нові і суміжні професії. Це дає більше можливостей для отримання високооплачуваних і перспективних посад. Людина повинна багато вчитися для того, щоб отримати хорошу роботу, гідну зарплату, комфортне життя і достаток. Щоб підвищити свою самоoцінку, свій авторитет в суспільстві, в колі друзів, колег, в родині, потрібно непогано розбиратися в науці, мистецтві, культурі та інших сферах. І цю можливість також дає людині навчання у вищій школі.

Процес навчання дає нам розширення кругозору, підвищує комунікабельність, полегшує спілкування з людьми, вчить вести складні переговори, вчить знаходити виходи з різних ситуацій. Навіщо потрібна вища освіта? Вища освіта – це етап у житті, щоб отримати ті знання, які забезпечать людині подальше зростання і самовдосконалення.

Важливе значення має вища освіта при влаштуванні на роботу. Переваги дипломованих фахівців незаперечні. Ці співробітники виглядають більш перспективними, і привабливими для роботодавця. Хороший працівник повинен мати вищу освіту, якщо навіть він працює не за своєю спеціальністю. Начитаність, інтелект сьогодні  ціниться високо.

Звичайно, багатьом з нас знайомі люди, які не мають вищої освіти, проте вони прекрасно облаштували своє життя, володіють високим статусом в суспільстві. Так, буває іноді, що такі якості, як лідерство, гострий розум, кмітливість бувають важливішими за освіту. Але це скоріше виключення з правил, ніж саме правило. Таким чином, диплом про вищу освіту не повинен бути для нас самоціллю.

Освіта має бути комплексною, потрібно розвивати в собі необхідні здібності шляхом освіти і самоосвіти, щоб стати духовно і фінансово незалежними. Нові знання дозволяють бути більш гнучким і швидким, розширювати кругозір. Дозволяють скласти власну думку з різних питань, створюючи нові можливості та ідеї. У процесі самоосвіти неможливо переоцінити значення інтернету. Як сказав римський філософ Луцій Анней Сенека: «Вік живи – вік учись».

КАФЕДРА ПРИЛАДІВ І КОНТРОЛЬНО-ВИМІРЮВАЛЬНИХ СИСТЕМ

Scroll Up