Розробки антенних систем

Одним із основних напрямків наукових досліджень професорсько-викладацького складу кафедри приладів і контрольно-вимірювальних систем є розробка й впровадження наземних антенних систем (АС) супутникового зв’язку, елементів антенно-хвилеводних трактів АС, нових опорно-поворотних пристроїв; проектування й дослідження комп’ютеризованих систем керування антенними комплексами тощо. Колективом кафедри створено функціональне програмне забезпечення для керування наземними антенними станціями слідкування і приймання (передачі) інформації як від геостаціонарних, так і низькоорбітальних космічних апаратів для дистанційного зондування Землі.

 

Антенна система EgyptSat-1

Кафедрою приладів і контрольно-вимірювальних систем розроблено антенну систему та комп’ютеризовану систему керування для наземної станції управління єгипетським супутником дистанційного зондування Землі “EgyptSat-1”. Розробку виконано на замовлення Харківського НДІРВ. Спроектовна антенна система успішно експлуатується у Єгипті.

Детальніше…

 

Антенна система з ОПП карданного типу

Відповідно до державної цільової програми «Розробка та впровадження наземних технічних та програмних засобів системи моніторингу природних комплексів на основі дистанційного зондування Землі з космосу» (НДР №ЗМ/333-08, № держ. реєстрації 01084007121; науковий керівник к.т.н., доцент Паламар М.I.), розроблено антенну систему із опорно-поворотним пристроєм карданного типу (Е2-Е1) та систему її керування.

Детальніше…

 

Новий опорно-поворотний пристрій АС

Викладачами кафедри приладів і контрольно-вимірювальних приладів спроектовано опорно-поворотний пристрій (ОПП) антенної системи на основі 6-координатної лінійнопривідної платформи типу Hexapod. Пристрій дозволяє спростити конструкцію і вимоги до механічних вузлів, підвищити точність наведення й супроводження космічних апаратів (КА). Побудована модель керування лінійними приводами для знаходження оптимального руху з метою наведення антенної системи на вказані координати. Алгоритм базується на матричних перетвореннях, які зарекомендували себе хорошою швидкодією.

Детальніше…